Plenērs J. Rozentāla pilsētā 2014

Plenērs J.Rozentāla pilsētā 2014.  Penērā piedalījās gan Saldus mākslas skolas audzēkņi un pedagogi, gan ciemiņi no Valmieras, Rīgas, Jelgavas, Kuldīgas, Ventspils, Bēnes, Kuldīgas, Šilutes (Lietuva) un Jivaskiles (Somija),  Fitjar (Norvēģija) un Paides (Igaunija). No Ķekavas Mākslas skolas piedalījās četri skolas audzēkņi- I.Jeļisejevs, S.Pavlovskis, E.Smeile un M. Tīģere. Kopā ar audzēkņiem darbojās skolotāja I.Korņilko.
Šī gada plenēra tēma bija AINAVA- dalībnieki zīmēja un gleznoja Saldus un apkārtnes ainavas. Jaunieši savos darbos esot mēģinājuši gleznot tās pašas ainavas, no tiem pašiem skatu punktiem  kā  J. Rozentāls. J.Rozentāla dzimtajās mājās ainava tika papildināta ar Saldus pagasta kultūras darba organizatores sarūpētiem modeļiem.

Interesants esot bijis pirmais tikšanās vakars, kur katra grupa prezentēja sevi, vietu, no kuras viņi ir atbraukuši, stāstot stāstu un vizualizējot to asfalta zīmējumā. Īpaši emocionāls esot arī bijis rīts, kad bijis jāceļas ļoti agri, lai savos darbos iemūžinātu saullēktu.

No plenērā radītajiem darbiem ir izveidota jauka ceļojošā izstāde, kuru Ķekavas Mākslas skolā varēs aplūkot 2015. gada februārī.

Pievienot komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Current day month ye@r *