Tallinā 2014

Š.g. 7. novembrī  skolas audzēkņi 6.-8. kursi devās uz Tallinu mācību ekskursijā. Brauciena ietvaros audzēkņi apmeklēja Tallinas modernās mākslas muzeju Kumu, kura patstāvīgā ekspozīcija bija papildināta ar 3 interesantām ekspozīcijām- Art Deko laika tērpi, igauņu  modernā tēlniecība un Igaunijas Mākslas akadēmijai veltīta izstāde muzeja lielajā hallē. Diemžēl muzeja 5. stāvā notika ekspozīcijas maiņa. Žēl tāpēc, ka tieši šajā stāvā tiek izvietota laikmetīgā māksla, kas apmeklētājus, jo īpaši jaunās paaudzes,  piesaista visvairāk. Bet varbūt tas ir labs iemesls tur iegriezties vēl kādreiz.

Mūsu skolas audzēkņi apmeklēja arī starptautiskās jauniešu laikmetīgās mākslas triennāles Eksperimenta 2 ekspozīcijas. Šī gada triennāle “Māksla un zinātne” aicināja skolēnus un viņu skolotājus / māksliniekus izpētīt apkārtējo dzīvi caur zinātnes prizmu, izmantot zinātniskās metodes kā daiļrades starta punktu un radīt pārmaiņas ilgtspējīgas mākslas izglītībā. Triennāle veicina 21. gadsimta izdzīvošanas prasmju – radošas un pētnieciskas domāšanas -  apzināšanu un praktizēšanu jauniešu vidū.

            Latviju starptautiskajā izstādē pārstāvēja 13 darbi, kuru autori ir 26 jaunieši no Latvijas profesionālās ievirzes mākslas skolām un mākslas vidusskolām.. Latvijas ekspozīcijas tēma „Robežas un robežsituācijas” ir aktuāla jaunajiem cilvēkiem, kuriem ik dienas jāsaskaras gan ar robežu ievērošanu, gan pārkāpšanu. Tēma ir reizē plaša un dod ierosmi runāt par aktuālām globālām problēmām, taču ļauj skart arī personiskus aspektus, kas interesē jaunos māksliniekus. Latvijas ekspozīcija tika ļoti augsti novērtēta.

Pievienot komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Current day month ye@r *