Rīgā 2015

24.martā Ķekavas Mākslas skolas audzēkņi muzeju apmācības ietvaros apmeklēja divas lieliskas ekspozīcijas- Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā izstādi „Humanizācija un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls  ceturto Purvīša balvas izstādi.

Izstāde „Humanizācija”- iedvesmojoša, vērienīga, Latvijas laikmetīgā dizaina izstāžu cikla „Dizaina manifestācija” sastāvdaļa. Tās mērķis – izcelt Latvijā izstrādāto dizainu kā starpdisciplināru izpausmju rezultātu, vienlaicīgi laužot iesīkstējušos priekšstatus par dizainu kā elitāru parādību un iezīmējot tā klātbūtni dažādās dzīves jomās.

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā bija eksponēti vairāk nekā 130 Latvijas dizaina paraugu un pakalpojumu, demonstrējot plašo pielietojamību un rosinot viedokļu apmaiņu par šī potenciāla mērķtiecīgāku apgūšanu. Izstādes pamatideja – veidot dažādas ainas no cilvēka dzīves, kuras galvenais varonis izdzīvo mājās, darbā vai veicot ikdienas rituālus − ēdot, mazgājoties, ģērbjoties, strādājot, pārvietojoties un spēlējoties.

Izstādes ietvaros audzēkņiem bija iespēja iepazīties ar Latvijas zinātnieku, izgudrotāju un dizaineru jaunradi-dažādiem jaunās paaudzes materiāliem, kas varētu kļūt par pamatu inovatīviem produktiem, dizaina un tehnoloģiskajiem risinājumiem.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles Arsenāls  ekspozīciju veido spilgts glezniecības, grafikas, tēlniecības, instalāciju un videomākslas kopums, ko radījuši ceturtajai Purvīša balvai par izcilāko sniegumu vizuālajā mākslā 2013. un 2014. gadā neatkarīgo ekspertu izvirzītie astoņi mākslinieki un autoru kolektīvi – Kaspars Teodors Brambergs, Miķelis Fišers, Gints Gabrāns, Kristaps Ģelzis un Ģirts Bišs, Ginters Krumholcs, Ģirts Muižnieks, Henrijs Preiss, Artūrs Riņķis.

Audzēkņiem bija iespēja muzeja gidu pavadībā ne tikai aplūkot ekspozīciju, bet uzzināt interesantus stāstus par darbu tapšanu, to radošām mākslinieciskām idejām, materiāliem, kā arī par pašu Purvīša balvu- par ko to piešķir, kam, cik bieži, kurš bija pirmais tās ieguvējs u.c. Uzmanīgu klausītāju un skatītāju nemulsināja muzeja sagatavotās darba lapas salīdzinoši sarežģītie jautājumi, uz kuriem bija iespēja individuāli meklēt atbildes pēc kopīgās ekspozīcijas apskates.

Pievienot komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Current day month ye@r *