2011. gads Septembris – Decembris

MĀKSLAS KONKURSS TAIVĀNĀ

Aprīlī 17 audzēkņu darbi tika nosūtīti 42. Starptautiskajam skolēnu mākslas konkursam Taivānā (sk. L. Auziņa, S. Kalēja, I. Korņilko, Z. Ozoliņa-Šneidere, L. Ratnika)

BĒRNU ZĪMĒJUMU KONKURSS JAPĀNĀ

Septembrī 31 audzēkņu darbi nosūtīti 19. Starptautiskajai bērnu zīmējumu konkursam Japānā

(sk. L. Auziņa, I. Bojatjuka, Z. Ozoliņa-Šneidere, I. Korņilko, S. Kalēja, L. Ratnika)

MĀKSLAS IZSTĀDE “IEKĀP RĪGAS MĀKSLĀ”

Oktobrī 49 audzēkņu darbi nosūtīti 8. Starptautiskajai bērnu un jauniešu mākslas izstādei “Iekāp Rīgas mākslā”

(sk. L. Ratnika, L. Auziņa, I. Korņilko, I. Šveisbergs, Z. Ozoliņa-Šneidere)

Izstādē eksponēti vairāk kā 1700 mākslas darbu, ko radījuši mākslas skolu audzēkņi no 14 Eiropas valstīm. Šoreiz izstādes organizētāji – Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas pedagogi Dinas Lūses vadībā izstādes tēmai izvēlējušies uzdevumu veidot 27 Rīgas mākslinieku gleznu interpretācijas. Šo mākslinieku vidū minami: Janis Rozentāls, Jānis Liepiņš, Boriss Bērziņš, Maija Tabaka, Ivars Heinrihsons, Līga Purmale, Ilze Avotiņa, Ģirts Muižnieks, u.c. Jaunajiem māksliniekiem tika dota iespēja kopā ar pedagogiem iepazīties ar gleznu reprodukcijām, tās izanalizēt un pārrunāt un tad, balstoties uz saviem atklājumiem, secinājumiem un pārdomām, veidot savu interpretāciju. Mākslas darbi veidoti dažādos žanros, tehnikās un mākslas veidos: gan gleznojumi, gan grafikas, vitrāžas, fotogrāfijas, video un datorgrafikas, kā arī trīsdimensionāli darbi. Izstādes iekārtojumu veidojuši mākslinieki Jānis Galzons, Viktors Ļedovskis, plakātu un katalogu – jaunā dizainere Dāniela Treija. Ekspozīciju vērtēja starptautiska žūrija Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas skolas direktora, gleznotāja Jāņa Ziņģīša vadībā.
Izstādes tapšanu atbalstījis Rīgas Domes Kultūras, izglītības un Sporta departaments, sadarbības partneri – Bolderājas Mūzikas un mākslas skola, Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skola.
Izstādē piedalās arī Ķekavas Mākslas skolas audzēkņi ar saviem darbiem:
Justīne Sevčenoka, Linda Šapele, Anete Arenda, Līva Oto, Dārta Berkmane, Katrīna Boļše, Agate Anna Grebže, Lilija Udaļcova,Nikola Ābola, Alise Antonišķe, Kristiāna Bruže, Dāvis Vilgerts, Megija Marija Puriņa, Ildze Jurkovska, Valters Gudrups, Luīze Daniela Daugiša, Māra Nikola Grīnvalde, Anna Renāte Ziemele, Katrīne Žuka, Rūta Romanosa, Marts Bāgante, Ingus Fjodorovs.

Izstādes atklāšana Rīgā Kongresu namā 27.10.2011. plkst. 16.00

plakats_netam_m

MĀKSLAS KONKURSS “ES DZĪVOJU PIE JŪRAS”

Novembrī Ķekavas Mākslas skolas 18 audzēkņu darbi nosūtīti XI Starptautiskajam vizuālī plastiskās mākslas konkursam “Es dzīvoju pie jūras”. Šogad konkursa tēma “Krasta ugunis”. Nosūtīti zīmēšnas, gleznošnas un tekstila darbi (skolotājas L. Ratnika un Z. Ozoliņa-Šneidere)