Smiltis.Ventspils 2016

Ķekavas Mākslas skolas pedagogi un audzēkņi 21.-24. jūlijā Ventspilī piedalījās smilšu skulptoru festivālā „Zelta smilšu grauds 2016”.

Mākslas darbus, kas veidoti tikai no smiltīm un ūdens, veidoja 12 Ķekavas Mākslas skolas audzēkņi, darbojoties četrās komandās trīs skolas pedagogu– ZīlesOzoliņas-Šneideres, Ivetas Šveisbergas, Signes Kalējas vadībā. 3 komandas startēja mākslas skolu grupā pēc iepriekšējas skiču atlases,1- hobby grupā. Šogad festivāla konkursa tēma -“Daba”. Festivālā ar saviem smilšu mākslas darbiem centās pārsteigt arī mākslinieki no Aizputes, Kuldīgas, Priekules, Ventspils, Garkalnes, Lietuvas un Krievijas.

Kaut darbs pie skulptūrām nebūt nav viegls, bērni ar lielu prieku un entuziasmu veidoja brīnišķīgus dabas tēlus. Neizpalika arī rezultāts- 3. vieta skolu grupā ar darbu ”Šeit peldēties neiesakām!”, kuru veidoja šī gada skolas absolventi Stefans Pavlovskais, Madara Tīģere un Annija Aleksandra Vītola (sk. Z.Ozoliņa-Šneidere). Mūsu skolas audzēkņiem Tīnai Deakai, Ingusam Jeļisejevam un Justīnei Tīnai Muižniecei 3. vieta hobby grupā ar darbu “Ganībās”.

Festivāla norisē šogad jaunums – paralēli demo skulptūrai, kuru veidoja pasaules klases mākslinieks no Maskavas Sergejs Celebrovskis, tapa arī 5 Latvijas mākslinieku individuālās skulptūras. Pludmales apmeklētājiem bija iespēja vērot, kā skulptūras top jau profesionālu meistaru rokām- īsta meistarklase skolu audzēkņiem un interesentiem. Savu  individuālo darbu veidoja arī Ķekavas Mākslas skolas skolotāja Z.Ozoliņa-Šneidere.

Festivāla noslēgumā visus jau tradicionāli saulrietā pie jūras priecēja uguns skulptūra, kuru veidoja festivāla viens no organizatoriem, tā sirds un dvēsele mākslinieks Zigmunds Vilnis.

Pievienot komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Current day month ye@r *