EKSPERIMENTA!

No 2017.gada 20.oktobra līdz 3.decembrim Tallinā notiek starptautiskā laikmetīgās mākslas triennāle EKSPERIMENTA!,  kurā jaunie autori no 10 valstīm prezentē savus darbus par tēmu “māksla un ekonomika”. Latviju izstādē pārstāv 11 jaunieši ar deviņiem īpaši triennālei veidotiem darbiem. To vidū arī Ķekavas Mākslas skolas absolvents Stefans Pavlovskis (sk. Zīle Ozoliņa-Šneidere) ar darbu “Zīmoli un pieredzes”.

Starptautiskās laikmetīgās mākslas triennāles EKSPERIMENTA! atklāšana notika 2017.gada 20.oktobrī Tallinas Mākslas zālē, kur līdz 3.decembrim būs apskatāmi vairāk nekā 70 darbi, kurus radījuši jaunieši no 14 līdz 21 gada vecumam. Triennālē piedalās jaunie autori no Vācijas, Krievijas, Brazīlijas, Slovēnijas, Kanādas, Turcijas, Somijas, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Atklājot izstādi, Igaunijas Mākslinieku savienības prezidents Vano Allsalu izcēla jauno autoru darbu īpaši augsto māksliniecisko kvalitāti: ”Esmu pārsteigts par to, cik daudzpusīgs ir jauno mākslinieku redzējums un cik dažādas pieejas gan personiskiem jautājumiem, gan globālām problēmām.”

“Starptautiskā laikmetīgās mākslas triennāle EKSPERIMENTA! ir vērienīgs mākslas pasākums jauniešiem, kas ir kā atspēriena punkts jaunām idejām un eksperimentiem laikmetīgās mākslas laukā, varētu teikt, ka tā ir “mazā Venēcijas biennāle” jauniešiem”, stāsta Latvijas Nacionālā kultūras centra Vizuālās mākslas izglītības eksperte Ilze Kupča. Latvijas jaunie autori, meklējuši izteiksmes veidus, kā paust savu attieksmi, reflektējot par laiku, naudu, materiālo pasauli, sabiedrību un izcelt tās vērtības, kuras pašiem šķiet nozīmīgas un aktuālas šobrīd. Dalība laikmetīgās mākslas triennālē jauniešiem nozīmē jaunu, starptautisku pieredzi, kā arī iespēju saprast laikmetu savu vienaudžu acīm. Jaunie mākslinieki no Latvijas Starptautiskajā laikmetīgās mākslas triennālē Eksperimenta! piedalās jau trešo reizi. Latvijas pārstāvniecību šajā pasākumā organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

EKSPERIMENTA! ietvaros notika arī starptautiska fotodarbnīca un daudzveidīgi  izglītojoši pasākumi.

LNKC Vizuālās mākslas izglītības eksperte I. Kupča,

Ķekavas Mākslas skolas skolotāja Z. Ozoliņa-Šneidere,