Smiltis. Ventspils 2017.

2017. gada saulainajā nedēļas nogalē 21. un 22. jūlijā trešo reizi Ventspils pludmalē norisinājās Smilšu skulptoru simpozijs „Zelta smilšu grauds”, kas gan ventspilniekus, gan pilsētas viesus ar vienreizējiem mākslas darbiem, kas veidoti no smiltīm un ūdens. Šogad festivāla konkursa tēma bija “Jūras tuvas, jūras tālas”.

Rosība Ventspils pludmalē pie Dienvidu mola norisinājās no19. jūlija, kad tēlnieks no Holandes Sikke-Barts Frīlings sāka veidot Demo skulptūru un  piecas atsevišķas smilšu skulptūras veidoja profesionāli mākslinieki – pedagogi no Latvijas..

Konkursā piedalījās Latvijas mākslas skolu komandas no Ventspils, Aizputes, Kuldīgas, Ķekavas, Garkalnes un Lietuvas, kā arī individuālie dalībnieki, ģimeņu grupas. Kopumā šogad bija vērojamas 21 skulptūras.

Konkursā Ķekavas Mākslas skolu pārstāvēja 4 komandas, iegūstot iespēju piedalīties pamatekspozīciju grupā iepriekš veiksmīgi izejot skiču atlasi. Skolas audzēkņu izpildījumā uztapa gan pingvīnu pāris, gan bruņurupucis mūsdienīgās bruņās, gan nopietna haizivs un astoņkāja cīņa. Konkursā 1. vieta arī mūsējiem- skulptūra “Lohnesa noslēpumainais iemītnieks”, kuru veidoja Sendija Sondore, Ance Grīnvalde un Daniels Šellers kopā ar skolotāju Z.Ozoliņi-Šneideri.

Ventspils smilšu skulptoru simpozija „Zelta smilšu grauds” noslēgums tika papildināts ar muzikālu programmu, kurā uzstājās Ventspils mūziķi – Edvards Grieze ar pavadošo grupu. Simpozijs nu jau tradicionāli noslēdzās ar Latvijas autoru veidotu uguns skulptūru saulrietā 22.jūlija vakarā.

Pievienot komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Current day month ye@r *